5 Wskazówek jak zrobić ciasto drożdżowe ze śliwkami

Jest to częsty problem, z którym borykają się wszyscy, kiedy chleb zaczyna szybko rosnąć, a następnie zaczyna się kurczyć. Kiedy chleb szybko rośnie i kurczy się, wtedy staje się trudny do uformowania i nie będzie w stanie utrzymać swojego kształtu. Problemu kurczenia się chleba można uniknąć, jeśli ciasto wyrabia się w odpowiedniej wielkości naczyniu, a następnie wkłada do parowaru.

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zrobić ciasto ze śliwkami, to wiesz, że wymaga to czasu i wysiłku, aby zrobić je w odpowiedni sposób. Ale jeśli zrobisz ciasto ze śliwkami i kruszonką to smak i konsystencja będą o wiele lepsze.

1. Przygotuj ciasto

Ciasto powinno być przygotowane z mąki, wody, drożdży, soli i cukru. Ilość potrzebnej mąki to 200 gramów. Ciasto należy wyrabiać przez około 10 do 15 minut.

2. Dodaj śliwki

Teraz należy dodać do ciasta śliwki. Ciasto powinno być przykryte folią, aby uniknąć wyparowania wody. Pozostawić na 5 do 6 godzin w ciepłym miejscu.

3. Upiecz ciasto

Po 5 do 6 godzinach ciasto powinno być gotowe do pieczenia w gorącym piekarniku. Najpierw musisz rozgrzać swój piekarnik do 500 stopni. Wyjmij ciasto z parowaru i rozprowadź je na patelni. Teraz piecz je w piekarniku przez 10 do 15 minut.

4. Ostudź i podawaj

Po zakończeniu pieczenia, wyjmij go z piekarnika i pozostaw do ostygnięcia na co najmniej 2 do 3 godzin. Teraz pokrój upieczony chleb i podawaj go z kruchym ciastem.

Wnioski:

Nie ma wątpliwości, że smak kruchego ciasta jest niesamowity i jestem pewna, że go pokochasz. Więc, wypróbuj ten przepis i daj mi znać, jak ci się podobało.